Łódź Górna, ul. Piękna 73 42 648-28-00 Brzeziny, ul. Sienkiewicza 13 48 664 648 210 Pn - Pt: 08:00 - 20:00; Sb: 8.00 -14.00/

Aparaty ortodontyczne stałe

Informacje
Nasi specjaliści

Aparaty stałe, elastyczne i ruchome – Nzoz Dentico Łódź

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu. Prawidłowy zgryz to nie tylko piękny uśmiech, ale także funkcjonalne żucie, zdrowe przyzębie, zapobieganie starciom i złamaniom zębów oraz problemom w stawie skroniowo-żuchwowym.

Na pierwszą wizytę do ortodonty, należy zabrać swoje dziecko nie później niż w wieku 7 lat, kiedy zaczynają się wyrzynać pierwsze zęby stałe. W tym wieku najczęściej wskazane jest leczenie wczesne z wykorzystaniem aparatów do zdejmowania.

Niektóre nieprawidłowości wymagają jednak wcześniejszej interwencji. Należą do nich m.in.: ssanie palca, oddychanie przez usta, odwrotne zachodzenie zębów górnych na dolne, brak symetrii górnego i dolnego łuku, silnie wystające zęby górne, podatne na urazy.

Starsze dzieci oraz dorosłych ortodonta leczy za pomocą aparatów stałych – metalowych lub estetycznych zamków, które za pomocą specjalnego kleju przytwierdzone są do szkliwa zębów. Czas leczenia uzależniony jest od rodzaju wadu zgryzu, a w niektórych przypadkach także od współpracy pacjenta.

W ofercie gabinetu Dentico posiadamy następujące aparaty:

  • aparaty ruchome: płytki Schwarza, aparaty czynnościowe
  • stałe aparaty metalowe – w cenie 1800 zł
  • stałe aparaty estetyczne – 1900-2200 zł
  • aparaty grubołukowe – w niektórych przypadkach stosowane pomocniczo wraz z aparatem stałym
  • aparaty retencyjne – 400 zł – otrzymuje je każdy pacjent po zakończeniu leczenia dla stabilizacji jego efektów.

Zapraszamy na konsultację do ortodonty! Na pierwszej wizycie zostanie przeprowadzone dokładne badanie i wstępna diagnostyka, oraz jeśli będzie taka potrzeba zostaną pobrane wyciski na modele, a także wydane skierowanie na zdjęcia. Po dokładnej analizie modeli i zdjęć RTG na kolejnej wizycie ortodonta przedstawi plan leczenia. Jeśli spotka się on z Państwa aprobatą nie pozostaje już nic innego, niż rozpocząć swoją ortodontyczną przygodę zmierzającą do pięknego uśmiechu i stabilnej, funkcjonalnej okluzji.


Posiadamy wszelkie doświadczenie i umiejętności do pracy z dziećmi, dlatego ortodoncja w naszym wykonaniu jest usługą w pełni kompleksową i profesjonalną. W naszym gabinecie stomatologicznym w Łodzi doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest prosty i symetryczny zgryz, dlatego też ze wszystkich sił staramy się niwelować wszelkie nieprawidłowości w tej dziedzinie. Nasza pomoc oraz gwarancja prawidłowo postawionej diagnozy daje pewność Państwu i państwa dzieciom szybką reakcję na wszelkie nieprawidłowości w uzębieniu oraz szybsze efekty leczenia.

Gabinet stomatologiczny Dentico w mieście Łódź zapewni Państwu pełen komfort podczas każdej wizyty. Jest to o tyle ważne, że już sama wizyta u dentysty bywa często dla Państwa bardzo stresująca. Zapewniamy, że ortodoncja w naszym wykonaniu to proces komfortowy i niezwykle efektywny. Wymierne korzyści, jakie otrzymują Państwo dzięki naszym usługom w ramach ortodoncji to między innymi:

  • piękny uśmiech,
  • zdrowe zęby,
  • poprawa estetyki twarzy,
  • profilaktyka dotycząca łamania i przyspieszonego ścierania się uzębienia,
  • profilaktyka dotycząca zdrowia stawów i dziąseł.

lek. Stomatolog Jagoda Janiszewska

Absolwentka Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Staż podyplomowy odbyła w Szpitalu im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. ...

lek. Stomatolog Małgorzata Jurecka

Studia stomatologiczne ukończyłam w 2011 roku z wyróżnieniem. W 2013 roku rozpoczęłam specjalizację z ortodoncji, zakończoną zdaniem ...