Łódź Górna, ul. Piękna 73 42 648-28-00 Brzeziny, ul. Sienkiewicza 13 64 648 210 Pn - Pt: 08:00 - 20:00; Sb: 8.00 -14.00/

Aparaty ortodontyczne stałe

Informacje
Nasi specjaliści

Ortodoncja

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu. Prawidłowy zgryz to nie tylko piękny uśmiech, ale także funkcjonalne żucie, zdrowe przyzębie, zapobieganie starciom i złamaniom zębów oraz problemom w stawie skroniowo-żuchwowym.

Na pierwszą wizytę do ortodonty, należy zabrać swoje dziecko nie później niż w wieku 7 lat, kiedy zaczynają się wyrzynać pierwsze zęby stałe. W tym wieku najczęściej wskazane jest leczenie wczesne z wykorzystaniem aparatów do zdejmowania.

Niektóre nieprawidłowości wymagają jednak wcześniejszej interwencji. Należą do nich m.in.: ssanie palca, oddychanie przez usta, odwrotne zachodzenie zębów górnych na dolne, brak symetrii górnego i dolnego łuku, silnie wystające zęby górne, podatne na urazy.

Starsze dzieci oraz dorosłych ortodonta leczy za pomocą aparatów stałych – metalowych lub estetycznych zamków, które za pomocą specjalnego kleju przytwierdzone są do szkliwa zębów. Czas leczenia uzależniony jest od rodzaju wadu zgryzu, a w niektórych przypadkach także od współpracy pacjenta.

W ofercie gabinetu Dentico posiadamy następujące aparaty:

  • aparaty ruchome: płytki Schwarza, aparaty czynnościowe
  • stałe aparaty metalowe – w cenie 1800 zł
  • stałe aparaty estetyczne – 1900-2200 zł
  • aparaty grubołukowe – w niektórych przypadkach stosowane pomocniczo wraz z aparatem stałym
  • aparaty retencyjne – 400 zł – otrzymuje je każdy pacjent po zakończeniu leczenia dla stabilizacji jego efektów.

Zapraszamy na konsultację do ortodonty! Na pierwszej wizycie zostanie przeprowadzone dokładne badanie i wstępna diagnostyka, oraz jeśli będzie taka potrzeba zostaną pobrane wyciski na modele, a także wydane skierowanie na zdjęcia. Po dokładnej analizie modeli i zdjęć RTG na kolejnej wizycie ortodonta przedstawi plan leczenia. Jeśli spotka się on z Państwa aprobatą nie pozostaje już nic innego, niż rozpocząć swoją ortodontyczną przygodę zmierzającą do pięknego uśmiechu i stabilnej, funkcjonalnej okluzji.


Posiadamy wszelkie doświadczenie i umiejętności do pracy z dziećmi, dlatego ortodoncja w naszym wykonaniu jest usługą w pełni kompleksową i profesjonalną. W naszym gabinecie stomatologicznym w Łodzi doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest prosty i symetryczny zgryz, dlatego też ze wszystkich sił staramy się niwelować wszelkie nieprawidłowości w tej dziedzinie. Nasza pomoc oraz gwarancja prawidłowo postawionej diagnozy daje pewność Państwu i państwa dzieciom szybką reakcję na wszelkie nieprawidłowości w uzębieniu oraz szybsze efekty leczenia.

Gabinet stomatologiczny Dentico w mieście Łódź zapewni Państwu pełen komfort podczas każdej wizyty. Jest to o tyle ważne, że już sama wizyta u dentysty bywa często dla Państwa bardzo stresująca. Zapewniamy, że ortodoncja w naszym wykonaniu to proces komfortowy i niezwykle efektywny. Wymierne korzyści, jakie otrzymują Państwo dzięki naszym usługom w ramach ortodoncji to między innymi:

  • piękny uśmiech,
  • zdrowe zęby,
  • poprawa estetyki twarzy,
  • profilaktyka dotycząca łamania i przyspieszonego ścierania się uzębienia,
  • profilaktyka dotycząca zdrowia stawów i dziąseł.

lek. Stomatolog Małgorzata Jurecka

Studia stomatologiczne ukończyłam w 2011 roku z wyróżnieniem. W 2013 roku rozpoczęłam specjalizację z ortodoncji, zakończoną zdaniem ...

lek. Stomatolog Jagoda Janiszewska

Absolwentka Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Staż podyplomowy odbyła w Szpitalu im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. ...