Łódź Górna, ul. Piękna 73 42 648-28-00 Brzeziny, ul. Sienkiewicza 13 +48 664 648 210 Pn - Pt: 08:00 - 20:00; Sb: 8.00 -14.00/

Blog

Protezy szkieletowe Łódź

Protezy szkieletowe Łódź
Protezy szkieletowe Łódź

Jeżeli potrzebujesz uzupełnić ubytki w uzębieniu, to warto zapytać o protezy szkieletowe w naszej przychodni w Łodzi. Specjaliści z Dentico oferują różne rodzaje protez. Jednak zanim wybierzemy najlepszą dla siebie, dobrze się dowiedzieć jakie są wady i zalety poszczególnych rodzajów. Wiele osób wybiera protezę akrylową. Nie jest ona tak trudna do noszenia jak metalowa i zapewnia komfort w jamie ustnej. W przypadku protez szkieletowych sprawa nie jest taka prosta. Mogą one być dla kogoś mniej wygodne.

Protezy szkieletowe dostępne w naszym gabinecie w Łodzi są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta. Dzięki temu są w pełni dostosowane do układu i ilości uzębienia, a także do kształtu szczęki. Ale co właściwie odróżnia protezę szkieletową od akrylowej?

Akrylowa opiera się na podniebieniu. Jeżeli pacjentowi zostało mało własnych zębów, to taka proteza będzie wypełniała dużą część podniebienia. Może to przeszkadzać w spożywaniu posiłków z protezą w ustach. Tymczasem proteza szkieletowa trzyma się na klamrach i zatrzaskach podczepionych bezpośrednio do pozostałych zębów. Dzięki temu możemy w niej swobodnie jeść. To doskonałe rozwiązanie dla kogoś, kto musi dużo czasu spędzać z ludźmi i ma zawsze dobrze wyglądać. Częścią wspólnego spełniania czasu są wspólne posiłki. Dzięki protezie szkieletowej możecie w nich uczestniczyć, nie bojąc się, że zęby wypadną w wyniku gryzienia.

Wszystkich zainteresowanych założeniem protez szkieletowych w Łodzi zapraszamy do gabinetu. Najlepiej najpierw skonsultować rodzaj protezy z naszym stomatologiem i po uzgodnieniu co będzie najlepsze udać się do protetyka.

Share this post