Łódź Górna, ul. Piękna 73 42 648-28-00 Brzeziny, ul. Sienkiewicza 13 +48 664 648 210 Pn - Pt: 08:00 - 20:00; Sb: 8.00 -14.00/

Blog

Licówki zębowe Łódź

Licówki zębowe czyli sposób na piękny uśmiech

Licówki zębowe Łódź GórnaWykrzywione zęby z widocznymi przerwami i przebarwieniami to problem, który spędza sen z powiek całkiem sporej ilości osób. Niemniej jednak istnieje prosty sposób umożliwiający całkowitą eliminację wspomnianych niedoskonałości. Mowa o licówkach. Co to takiego? Licówki to nic innego, jak tylko bardzo cienkie płatki porcelany, które lekarz stomatolog niejako przykleja do przedniej części zębów. Jaki efekt – w praktyce – można uzyskać przy pomocy licówek? Ten rodzaj rozwiązania umożliwia szybkie i bezproblemowe rozjaśnienie przebarwień, a także eliminację wad uzębienia związanych np. z widocznymi szparami.

Dla kogo licówki zębowe?

Jeśli sądzisz, że licówki stanowią swego rodzaju alternatywę dla leczenia ortodontycznego, to jesteś w dużym błędzie. W praktyce bowiem ten typ rozwiązania dedykowany jest wyłącznie potrzebom osób, które pragną rozjaśnić naturalną barwę zębów lub zmagają się z problemem niewielkich uszkodzeń bądź też bruzd. Niemniej jednak nie są one wskazane w przypadku, gdy nasze zęby są bardzo zniszczone. W takiej sytuacji należy bowiem zdecydować się na korony ceramiczne. Warto przy tym zauważyć, że założenie licówek możliwe jest tylko wtedy, gdy zęby są w pełni zdrowe. W związku z powyższym przeprowadzenie zabiegu nie jest możliwe u osób cierpiących z powodu próchnicy, wad zgryzu czy też chorób dziąseł. Poza tym opisywany typ zabiegu nie jest polecany u osób z parafunkcjami zgryzowymi, a więc ludzi, którzy zgrzytają zębami czy też obgryzają paznokcie.

Czemu warto zdecydować się na licówki zębowe?

Licówki zębowe – w odróżnieniu od zębów naturalnych – są w pełni odporne na odbarwienia. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że picie kawy czy też herbaty wpłynie w sposób negatywny na wygląd naszego uzębienia. Kolejną, niekwestionowaną zaletą licówek jest wyjątkowa trwałość; z reguły z powodzeniem wytrzymują nawet 10 lat bez konieczności wymiany. Warto dodać, iż w dotyku do złudzenia przypominają one naturalne szkliwo zębów, w związku z czym ich noszenie nie jest związane z absolutnie żadnych dyskomfortem.

Któż z nas nie chciałby posiadać pięknych równych i białych zębów, które byłyby gwarancją pięknego uśmiechu? Nowoczesna stomatologia wychodzi na przeciw takim pacjentom. Można uzyskać estetyczny wygląd naszych zębów już w bardzo krótkim czasie, bez konieczności długotrwałego leczenia i częstych wizyt gabinecie stomatologicznym. Doskonałym rozwiązaniem stają się licówki pełnoceramiczne, dzięki którym można zmienić kształt zębów, ich kolor, nierówności szkliwa, zmniejszyć diastemę (przerwę) między zębami. Licówki zębowe to cieniutkie nakładki na ząb, które przyklejamy do jego powierzchni za pomocą specjalnych systemów łączących.

Że względu na ilość preparowanych tkanek zęba licówki zębowe możemy podzielić na:

1)bez szlifowania zęba do 3 mm
2)preparacja minimalna
3) preparacja retencyjna z zakładka
4) preparacja dwustronna czyli tzw. Korona

Licówki zębowe w przeciwieństwie do korony nie wymagają dużego oszlifowania zębów, a w sposób znaczący poprawiają estetykę zęba. Przeciwwskazaniem do wykonania tego rodzaju uzupełnień protetycznych jest nieodpowiednia ilość tkanek zęba, duże wady zgryzu, martwe zniszczone zęby. Wówczas alternatywa staje się zrobieniem koron. Licówki przywracają piękny uśmiech pacjetowi, podwyższają jego samoocenę i sprawiają, że będzie mu łatwiej funkcjonować w dzisiejszym świecie, w którym wizerunek odgrywa kluczowe znaczenie.

Share this post