Łódź Górna, ul. Piękna 73 42 648-28-00 Brzeziny, ul. Sienkiewicza 13 +48 664 648 210 Pn - Pt: 08:00 - 20:00; Sb: 8.00 -14.00/

Blog

Piękny uśmiech Twoją wizytówką

Piękny uśmiech jest istotny zarówno ze względu na kwestie zdrowotne, jak i estetyczne. Jednym ze sposobów pozwalających uzyskać pożądany rezultat w tym zakresie jest wybielanie zębów. Zaprezentowane działanie staje się coraz bardziej powszechne. Przynosi bardzo dużo korzyści, jednakże pod warunkiem, gdy jest wykonane pod okiem specjalisty.

Jakie działania doprowadzają do przebarwień uzębienia?
Obecność przebarwień na zębach wynika z nagromadzenia barwników. Co więcej, powodem takiego stanu rzeczy może być również występowanie schorzeń trzustki, zaburzeń hormonalnych, bądź chorób krwi. Do ważnych przyczyn zalicza się również przyjmowanie niektórych preparatów leczniczych. Nie zapominamy również o diecie oraz prowadzonym trybie życia, który istotnie może pogarszać stan uzębienia. Czynniki, które szczególnie przyczyniają się do powstawania przebarwień to czerwone wino, herbata, kawa oraz papierosy.
Z jakich możliwości można skorzystać, decydując się na ten krok?
Wśród możliwości wybielania, które możemy wykorzystać, wymienia się preparaty zakupione w aptece lub drogerii do zastosowania domowego. Jednakże najlepsze rezultaty i największe bezpieczeństwo zyskujemy, gdy działanie wykonamy w gabinecie stomatologicznym. Co więcej, środki zakupione w punktach usługowych są skuteczne, gdy pragniemy podtrzymać efekt po uprzednim wybielaniu zębów wykonanym przez lekarza stomatologa.
Jakie skutki uboczne mogą pojawić się po wybielaniu zębów?
Wybielanie uzębienia przynosi bardzo dużo korzyści i sprawia, że nasz uśmiech odzyskuje piękny wygląd. Jednakże w tym przypadku także mogą pojawić się skutki uboczne. Najczęściej jest to nadwrażliwość zębiny lub dziąseł. Pierwsza sytuacja występuje praktycznie u połowy osób korzystających z zabiegu. Pocieszające jest to, że symptomy ustępują po kilku dniach. Podrażnienie natomiast jest elementem, który często ma miejsce przy wybielaniu metodą nakładkową, bądź po środkach aptecznych. W tym przypadku objawy także dość szybko znikają.

Share this post