Łódź Górna, ul. Piękna 73 42 648-28-00 Brzeziny, ul. Sienkiewicza 13 +48 664 648 210 Pn - Pt: 08:00 - 20:00; Sb: 8.00 -14.00/

Blog

Protezy elastyczne Łódź

Protezy elastyczne Łódź
Protezy elastyczne Łódź

Proponujemy protezy elastyczne dla mieszkańców Łodzi i okolic.

Protezy zębowe to czasem niezbędne uzupełnienie brakującego uzębienia. Nie tylko poprawiają wygląd twarzy, ale pomagają wyraźniej mówić i lepiej radzić sobie z niektórymi potrawami. Wykonuje się je z różnych materiałów. Dla niektórych osób mogą być one uczulające lub powodować dyskomfort w ustach. Ponieważ poczucie naturalnego ułożenia podniebienia i zębów jest ważne dla naszego komfortu, to warto pomyśleć o zamówieniu protezy z elastycznego materiału.

Protezy elastyczne jakie proponujemy w naszym gabinecie w Łodzi są świetną alternatywą dla sztywnych protez. Tradycyjnie podstawę protezy wykonuje się z metalu lub twardych materiałów syntetycznych (żywica akrylowa). Ich wadą jest mniejsze dostosowanie do kształtu szczęki. Oczywiście protetyk robi wszystko, żeby kształt był idealnie dopasowany. Jednak organiczne struktury (takie jak dziąsła i podniebienie) są bardziej elastyczne. Dlatego przyzwyczajenie do takiej protezy może wymagać czasu.

Protezy elastyczne w Łodzi wykonujemy z nylonu. Jest on bardziej wytrzymały niż akryl, a poza tym lepiej dopasowuje się do szczęki i jest prawie niewidoczny. Może być stosowany u osób które mają alergię na metale. Protezy elastyczne mogą być też wykonane z acronu – bardzo wytrzymałego materiału, który ma zalety nylonu i akrylu.

Jeżeli jesteście zainteresowani nowoczesnymi protezami, to zapraszamy do naszej przychodni. Specjaliści w gabinecie w Łodzi przygotują najlepsze protezy elastyczne dostosowane do waszych potrzeb.

Share this post