Łódź Górna, ul. Piękna 73 42 648-28-00 Brzeziny, ul. Sienkiewicza 13 +48 664 648 210 Pn - Pt: 08:00 - 20:00; Sb: 8.00 -14.00/

Blog

Rodzaje Aparatów Ortodontycznych

Aparaty ortodontyczne korygują różnego rodzaju wady zgryzu, zapewniając jednocześnie piękny i zdrowy uśmiech. Jeśli sądzisz, że jest to rozwiązanie stworzone wyłącznie z myślą o potrzebach najmłodszych, to jesteś w dużym błędzie. W praktyce bowiem dosłownie każdy moment życia jest dobry, by wyleczyć wady zgryzu. Przedstawiamy rodzaje aparatów na zęby.

Aparaty ortodontyczne klasyczne

To aparaty przyklejane są do zewnętrznych powierzchni zębów. Zbudowana są one z zamków, pierścieni bądź też tub, jak również z łuków. W chwili obecnej dostępne są zarówno klasyczne aparaty metalowe (mocno widoczne), jak i ceramiczne i kryształowe (w kolorze zębów lub przezroczyste). Koszt aparatu klasycznego metalowego wynosi około 1500 zł, a ceramicznego/kryształowego około 6 000 zł.

Aparaty ortodontyczne lingwalne

Swoim wyglądem do złudzenia przypominają one aparaty klasyczne, niemniej jednak są… zupełnie niewidoczne! Jak to możliwe? Po prostu aparaty lingwalne są przyklejane od wewnętrznej strony zębów. Niestety, nie każdy z nas może nosić ten rodzaj aparatów ortodontycznych. Wśród przeciwwskazań do stosowania wymienia się choroby przyzębia, niskie zęby i wąskie łuki. Koszt aparatu lingwalnego wynosi od 8 000 do 14 000 zł.

Aparaty ortodontyczne Invisalign

To aparaty polecane w przypadku niezbyt dużych wad. Ich wygląd zdecydowanie różni się od wyglądu aparatów omawianych powyżej, bowiem są to po prostu przezroczyste nakładki, które należy wymieniać co 14 dni. Ale na tym nie koniec różnic. Aparaty Invisalign należy bowiem wyjąć na czas posiłków czy mycia zębów, co zdecydowanie ułatwia higienę jamy ustnej. Koszt aparatu Invisalign waha się od 10 000 do 19 000 zł.

Aparaty ortodontyczne samoligaturujące

To aparaty ortodontyczne charakteryzujące się unikalną budową, która umożliwia korekcję wad zgryzu bez konieczności użycia tak dużej siły, jak w przypadku aparatów klasycznych. Są one zatem o wiele wygodniejsze i pozwalają na szybsze uzyskanie efektów leczenia. Poza tym ich stosowanie związane jest z tzw. liftingiem ortodontycznym i poszerzeniem uśmiechu, czego efektem jest młodszy wygląd. . Koszt aparatu samolingaturującego waha się od 5 000 do 6 000 zł.

Share this post